Stypendia

Stypendium Artystyczne Prezydenta Miasta Wrocław

Już wkrótce ukaże się moja kolejna solowa płyta …kilka słów o miłości, którą realizuję we współpracy artystycznej ze znakomintym pianoforcistą – Naruhiko Kawagichi.  Płyta która będzie o miłości, w dużej mierze opiera sie na historii muzycznej miasta Wrocławia.  Wielka przyjemność pracować nad tym autorskim projektem.

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie Wroclaw-1.jpg

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego 

W 2019 roku otrzymałam stypendium artystyczne Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego wspierające moją działalność artystyczno-naukową w zakresie poszukiwań i opracowań manuskryptów muzycznych znajdujących się w zbiorach Zakładu Narodowego im. Ossolińskich we Wrocławiu. Efektem tej działalności jest blisko 50 tytułów pieśni kompozytorów polskich m.in. Stanisława Niewiadomskiego i Ignacego Poleskiego, odnalezionych i opracowanych na współczesny zapis nutowy.
www.youtube.com / Aldona Bartnik – soprano

Stypendium Artystyczne Prezydenta Miasta Szczecin 

W  2018  roku otrzymałam Stypendium Artystyczne Prezydenta Miasta Szczecin.  Wsparcie stypendialne dotyczyło organizacji polskiej premiery mojego pierwszego solowego albumu – Melancholia, która za sprawą stypendium odbyła się w Filharmonii im. M. Karłowicza w Szczecinie – mieście bliskiemu mojemu sercu, w którym się urodziłam.

Instytut Muzyki i Tańca 

Dzięki Instytutowi Muzyki i Tańca oraz Fundacji Akademia Muzyki Dawne ze Szczecina, w sezonie 2017/2018 realizowałam projekt dotacyjny o nazwie Artysta Rezydent.
Dzięki tej współpracy miałam przyjemność wspólnie ze znakomitymi muzykami z Fundacji wykonać cztery koncerty dedykowane muzyce barokowej. Dotacja przyniosła mi niezapomniane wspomnienia, rozwój wokalny oraz zaowocowała kilkoma, pięknymi nagraniami live.